Alaska Klee Kai

Bu Sayfayı Paylaş

Alaska Klee Kai- özellikleri nelerdir? Bakımı nasıldır? Aileler bakabililr mi? Zekası ve enerji seviyesi nasıldır? 

Alaska Klee Kai (Minyatür Husky).Klee Kai mini/minyatür/küçük anlamlarına gelmektedir. 20. yüzyılda geliştirilen bir köpek olan bu cins minyatür bir husky.

Akıllı, enerji dolu, zeki olan bu cins olan Alaskan Klee Kai, siberya Husky köpeklerinin küçük bir versiyonu benzemektedir. Klee Kai küçük anlamında kullanılmaktadır. Her ne kadar büyük Haskilere benzeseler de, küçük Yaratıklar bazı farklı özelliklere sahiptirler. Özellikle doğası gereği bu köpekler daha naziktir.

Kuzeyde yaşayan akrabalarına göre daha narindir ve insanlar ile daha çok iç içe yaşayabilirler. Alaskan Klee Kai Cinsi köpekler çok yüksek enerjiye sahip oldukları için çok fazla aktiviteye ihtiyaç İHTİYAÇ duyarlar, O yüzden sahiplerinin bu köpekleri günlük olarak aktiviteye götürmesi ve gezdirmesi gerekmektedir.

Yabancı insanlar gördüğünde utananırlar, utanma duygularını havlayarak yada hırlayarak gösterirler. 

 Alaska Klee Kai

 
Deneyimsiz bir bakıcı bu köpek cinsine bakmaktan zorlanabilir. Ancak bu köpekle beraber gezebilecek oyun oynayabilecek yüksek aktivitelere katılabilecek bakıcılar rahatlıkla bu köpeği sahiplenebilir. Bu tür bakıcılara Alaskan Klee Kai, Sevgi dolu, Mutlu, Sadık bir köpek olacaktır

Inanılmaz enerjik ve neşeli bir köpektir. Küçük çocuklu geniş aileler için idealdir.

 Alaska Klee Kai

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir