Japon Yapıştıcı Ciltten Nasıl Çıkarılır?

Bu Sayfayı Paylaş

Japon Yapıştıcı Ciltten Nasıl Çıkarılır? 

Az miktarda Süper Tutkal, bir tondan fazla ağırlık alabilir. Bu tür bir bağın kırık bardak, mobilya ve diğer aletleri tamir etmek için kullanıldığını düşünün. Süper Yapıştırıcıyı bu ekipmanlardan birine uygularken, yanlışlıkla cildiniz üzerinde olabilir. Neyse ki, Super Glue’yu cildimizden uzak tutmanın birçok yolu var.

Aseton kullanın

Süper Tutkaldan kurtulmanın popüler yollarından biri, Aseton kullanımını içerir. Bir tırnak cilası şişesi alarak ellerinizi Aseton’a yerleştirebileceksiniz. Bir daha küçük cilt yüzeyinde güvenle Aseton kullanabilirsiniz. Olduğu söyleniyor, bu ürünü gözlerinizin ve dudaklarınızın yakınındaki alanlarda kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Hassas alanlara gelince, yakındaki kliniği ziyaret etmeniz önerilir.

Vazelin

Petrol jeli de cilde güvenle uygulanabilir. Tipik bir dudak balsamı petrol jölesi içerir. İçeriğin dudak balsamınızda var olup olmadığını görmek için ürün etiketini okuyabilirsiniz. Sadece birkaç dakika boyunca petrol jölesiyle cilde masaj yapmanız gerekir. Bu sadece cildinize yapışmış Süper Yapıştırıcıdan kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, cildinizin daha da zarar görmesini de önleyecektir.

Sıcak kompres

Bandaj yapıştırıcısını cildinizden çıkarmak için ılık kompres kullanılabilir. Anahtar bandajdan kurtulmadan önce belirtilen adımları takip etmektir, bandajı çıkardıktan sonra değil. Burada, bandajın tamamına yaklaşık 30 saniye boyunca ılık bir kompres uygulamak zorunda kalacaksınız. Sıcak kompres uygulamasından sonra, alanı ılık suyla temizleyebilmek için bandajı çıkarabilirsiniz.

Sebze yağı

Bitkisel yağ uygulaması sizin için hile de yapabilir. Burada bitkisel yağı bir bez parçasına götürüp cildinizi bu bezle birkaç dakika ovalayın. Badem veya bebek yağı da kullanabilirsiniz.

El losyonu

Cildinizden Süper Yapıştırıcı almanın en basit yollarından biri bir el losyonu kullanmaktır. El losyonlarının çoğu burada işe yarayacak. Sadece losyonu cildinize sürmeniz gerekir. Süper Yapıştırıcının cildinizden soyulmasına şahit olacaksınız.

Belirtilen yöntemler bir kez ve tüm hayatınızdan Süper Yapıştırıcıdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. En iyi bölüm, bu yöntemlerden herhangi birinde yer alan hiçbir acı veya yan etki olmamasıdır.

Referanslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir