Windows Mouse İmleci-Mouse Simgesi Değiştirme

Bu Sayfayı Paylaş

 

Windows Mouse İmleci değiştirmeye hazır mısınız arkadaşlar?

windows mouse imlecinizin simgesini değiştirmek mi istiyorsunuz ve bu durumdan sıkıldınız mı? İşte bu yazımızda mouse imlecinizin simgesini değiştirmeyi anlatacağız.

Hemen ilk olarak yapmanız gereken masaüstüne sağ tıklayıp “kişiselleştir” demek. Bu kısmı tamamladıktan sonra devam ediyoruz.

 

Ardından “Fare İşaretlerini Değiştir” diyoruz. Bu adımda ise Windows Mouse İmleci değişirmenin asıl gerçekleştiği kısma gidiyoruz.

Ardından karşımıza mouse imleci simgeleri çıkıyor.

Normal seçim denilen kısım mousemizde devamlı olarak çalışan mouse simgemiz. Diğer seçenekler ise zaten altında yazıyor. Biz devamlı olarak değiştirilmesini istediğimiz normal seçim ile devam ediyoruz, ardından “gözat” diyoruz.Gözat butonu ile birbirinden çeşitli simgeleri göreceğiz.

 

Gözat butonuna tıkladıktan sonra Windows Mouse İmleci-Mouse Simgesi Değiştirmek için karşımıza simgeler listesi çıkacak, işte bu adımdan sonra simgemizi seçip aç butonuna tıklıyoruz. Aç butonu ile simgemizi seçmiş oluyoruz.Ama henüz bitmedi. Daha onay işlemi var. Butonu uygulamamız gerek.

 

 

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi normal seçimde devamlı olarak kullandığımız mouse fare imlecimizin simgesi değişmiş durumda.

Şimdi ise uygula deyip işlemimizi kayıt altına almış oluyoruz. Uygulamadan Tamam dediğimizde de Windows Mouse İmlecimiz kayıt altına alınmış olur. Fakat anlık önizlemede uygula diyebiliriz.

Ve sonuç ortada Windows Mouse İmleci-Mouse Simgesi Değiştirme işlemimiz başarıyla sonuçlandı.

Not: Windows işletim sistemlerinde bu durum ufak tefek değişkenlikler gösterse de temel mantık aynıdır arkadaşlar. Yaşayacağınız sorun olursa yorum kısmından veya forum sayfamızdan yeni bir konu açarak yardım talep edebilirsiniz.

Forum sayfamıza gitmek için Tıklayınız.

Windows Mouse İmleci-Mouse Simgesi Değiştirme” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir